Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Doplňky model.kolejiště   Pa - Ja

Vrtačky a brousítka
 

 

 

 

 

Ruční vrtačky + vrtáky

 

Výrobky Proedge

Maličké ruční vrtačky mají při práci své nezastupitelné uplatnění i v době elektrického modelářského nářadí. Díky malým rozměrům umožňují vrtání ve stísněných místech, kam se žádný běžný elektrický nástroj nedostane, a umožňují také využít perfektní regulace přítlaku a pomalých otáček, kterou vládnou lidské ruce. Ruční vrtačky mají většinou kleštinová sklíčidla a je do nich pochopitelně možné upnout kromě vrtáků i další nástroje se stopkou patřičného průměru. Jsou určeny především pro malé průměry, do příslušné kleštiny je možné upnout nejtenčí jehlové nástroje (cca od 0.3 mm), jaké do běžných elektrických vrtaček vůbec upnout nelze. Větší vrtáky naopak do těchto ručních vrtaček nedostaneme, většina typů umožňuje největší průměr 1.6 mm, vyjímečně vyhovují až do 3 mm. Pod značkou Proedge najdeme hned několik typů ručních vrtaček a zde se s nimi postupně seznámíme.

 


T

 

Ruční vrtačka Proedge 58111 

Cena vrtačky je 165,00Kč


Ruční vrtačka Proedge 58111 připravená k práci.


Ruční vrtačka Proedge 58111 a tuba s výměnnými kleštinami.

Základní typ ruční vrtačky Proedge. Ze všech vrtaček je nejkratší (délka bez nástroje je 81 mm), rukojeť má průměr 8 mm, sklíčidlo 10 mm. V zadní části je na rukojeti volně otočný šestihran (Ok 12.7 mm), který má zezadu miskovitou prohlubeň a umožňuje tak při vrtání na nástroj účinně tlačit prstem. To je výhoda jakou ostatní ruční vrtačky Proedge nemají.

Vrtáky se upínají do čtyřčelisťové kleštiny, která je přístupná po sešroubování převlečné matice (viz obr. níže). Kleština je vyměnitelná, k vrtačce se dodávají čtyři kleštiny, každá je vhodná pro jiný rozsah průměrů, takže můžeme upnout stopku od nejmenší dostupné až do průměru 3 mm. Vrtačka je zhotovena z hliníkové slitiny, kleštiny bývaly u dříve dodávaných vrtaček mosazné (jak je vidět na obrázcích), nově již přicházejí od výrobce vrtačky s kleštinami hliníkovými (bohužel). Jedna kleština je namontovaná ve vrtačce a ostatní tři jsou přiloženy v plastové tubě. Vrtačka se dodává bez vrtáků.

Hlavními výhodami tohoto typu vrtačky jsou: minimální rozměry, volně otočný konec a nízká cena. Z ručních vrtadel Proedge je výrobek 58111 nejprodávanějším typem.

 

Vrtáky

V prodeji je sada 20 kusů vrtáčků  od 0,3 do 1,6 mm  v plastové přenosné

krabičce

 

Cena je 320 Kč


  

Brousítka


V nabídce  najdeme mimo jiné i tuto triviální a přitom velice šikovnou věcičku. Základem je chytře tvarovaný, přitom jednoduchý plastový výlisek, na něm je navlečen smirkový pás, podobný, jaký se používá v malých modelářských pásových bruskách. Výsledkem je brousítko, které se dobře drží v ruce, dá se s ním sáhnout i na hůře přístupná místa a ještě k tomu na něm najdeme několik různých brusných tvarů. Brousítko je dlouhé 160 mm, smirkový pás je 6 mm široký.

Sada brousítek   cena 375, Kč

 

Brousítka lze zakoupit i jednotlivě dle hrubosti

červené  brousítko hrubost 120 

modré   brousítko hrubost 24

zelené brousítko   hrubost 320

 

Cena jednoho brousítka je   135,00 Kč

  

 

 

 


 

TOPlist